
Marketeer – Bouw mee aan het versmerk!
- Ridderkerk
- Marketing
Functieomschrijving
Klaar om jouw stempel te drukken op de B2B foodservicemarkt? Hier bouw je aan iets wat écht telt. Bij Van Gelder groente & fruit transformeren we van betrouwbare vers leverancier naar de onmisbare, strategische partner voor chefs, horecaondernemers en andere foodprofessionals. Om die ambitie waar te maken, zoeken we een creatieve B2B marketeer die kansen ziet, ideeën omzet in sterke campagnes, dagelijks relevante content creëert en graag meebouwt aan de groei van ons merk.
Heb jij een creatieve blik, schrijf je gemakkelijk én krijg je energie van afwisseling? Dan maken we graag kennis met je.
Jouw impact als marketeer
In een markt waar vers, innovatie en partnership centraal staan, speel jij een belangrijke rol. Samen met een jong, hecht en ambitieus marketingteam ben je verantwoordelijk voor alle on- en offlinecommunicatie richting foodserviceklanten, prospects en interne stakeholders. Je begrijpt dat iedere doelgroep anders is en een keukenchef iets anders nodig heeft dan een inkoopmanager. Je kan hier gericht op inspelen en vertaalt klantinzichten naar content en campagnes die aansluiten bij hun behoeften.
Je stapt bovendien in op een interessant moment. We bouwen aan nieuwe merken en ontwikkelen innovatieve concepten. Dat betekent dat je niet alleen bestaande marketingactiviteiten uitvoert, maar ook vanaf de basis kunt meedenken over nieuwe initiatieven.
Daarnaast werk je mee aan de uitrol van ons nieuwe partnership-programma. Hiermee ondersteunen we klanten niet alleen met de meest verse en beste producten, maar ook met oplossingen rondom thema's als rendement, personeelstekorten, menu-optimalisatie en foodtrends. Jij vertaalt deze verhalen naar krachtige marketing die laat zien waarom Van Gelder méér is dan een leverancier.
Dit zijn slechts een paar voorbeelden van projecten waarin je direct impact kunt maken. Wat deze rol zo leuk maakt is dat je bij alle verschillende aspecten van marketing betrokken bent. Je bedenkt campagnes, schrijft content, social posts en analyseert resultaten, maar krijgt ook de ruimte om je te verdiepen om de kansen van AI te ontdekken. Je onderhoudt contact met klanten en leveranciers, zowel telefonisch als op locatie om content te maken. En werkt intensief samen met collega’s van verschillende afdelingen. Omdat je in het volledige proces betrokken bent, zie je direct wat jouw werk oplevert.
Juist die combinatie van strategie, creativiteit en uitvoering maakt deze functie zo veelzijdig.
Wat ga je doen?
Je coördineert marketingverzoeken vanuit verschillende afdelingen en bewaakt de voortgang en kwaliteit van campagnes;
Je ontwikkelt gerichte B2B-content voor foodserviceprofessionals via social media, nieuwsbrieven, e-commerce en andere kanalen;
Je schrijft scherpe productteksten, inspirerende blogs over toepassingen van onze producten, deelt mooie telerverhalen en brengt inspirerende klantverhalen tot leven;
Je beheert ons e-commerceplatform en zorgt dat productinformatie actueel, aantrekkelijk en conversiegericht is;
Je analyseert data en klantgedrag om campagnes te optimaliseren en te automatiseren;
Je schakelt met externe bureaus en partners op het gebied van e-commerce, design en marketing automation;
Je denkt mee over de positionering van het 'Van Gelder' moedermerk én geeft kleur aan onze nieuwe, innovatieve submerken en plantaardige concepten.
Zo ziet jouw werkdag eruit
Om 8.00 uur haal je een kop koffie en raak je aan de praat met een accountmanager. Een klant liep gisteren tegen een kleine frustratie aan in de webshop. Terug achter je bureau duik je er meteen in. Is dit een eenmalig probleem of zien we dit vaker? Je werkt de feedback uit en zet direct de eerste stap om e-commerce bestelervaring nóg soepeler te maken.
Vervolgens check je de Van Gelder AI-agents (zoals de chatbot). Waar nodig stel je de prompts bij en vul je de knowledge base aan. Je ziet ruimte voor verbetering, bedenkt een slimmere opzet met de leverancier en plant een sessie in om de nieuwe wijzigingen te gaan testen.
Tijd voor campagnes! Je logt in op het marketing automation-platform en bekijkt hoe lopende campagnes presteren en waar kansen liggen om klanten relevanter te benaderen. Je werkt verder aan een nieuwe journey, zodat klanten die voor het eerst een plantaardig product bestellen automatisch de juiste bereidingstips, gevolgd door logische productaanbevelingen ontvangen.
Later op de ochtend staan er nieuwe producten klaar om online te zetten. Je schrijft de productteksten, controleert alle productinformatie en zorgt dat de artikelen goed op de webshop verschijnen. Er ontbreekt nog een productfoto. Je zet hem op de lijst voor de volgende fotoshoot en plant meteen een nieuw moment in, want die lijst begint aardig vol te raken.
Met een broodje uit het Experience Center achter de kiezen en een wandeling samen met collega’s duik je in een nieuw blog over de nieuwste foodtrends. Terwijl je daarmee bezig bent loopt er een productontwikkelaar langs. Ze werken aan een compleet nieuwe productlijn en vraagt of jij alvast wilt meedenken over de introductie. Die brainstorm voor later die week is snel ingepland!
Aan het eind van de dag open je InDesign om een flyer te ontwerpen die gebruikt kan worden tijdens de Horecava, Je maakt alvast een eerste opzet. En morgen? Dan pak je weer iets totaal anders op, zoals een nieuwe contentreeks voor social media of neem een nieuwe video op voor het partnership-programma. Geen dag is hetzelfde. En dat is precies wat deze rol zo gaaf maakt.
Vereisten
Wie ben jij?
We zoeken een doener die strategisch kan meedenken. Iemand die de taal van de keuken spreekt en snapt hoe je een chef of inkoper online verleidt.
Een afgeronde opleiding in marketing, communicatie of een vergelijkbare richting;
Minimaal 1 jaar relevante werkervaring;
Uitstekende copywriter (vlekkeloos Nederlands) met gevoel voor SEO en GEO;
Je bent proactief, creatief en hebt affiniteit met (digitale) marketingkanalen;
Je bent zelfstandig en houdt het hoofd koel als er meerdere ballen tegelijk in de lucht zijn;
Je bent fulltime (38 uur) beschikbaar voor onze standplaats op ons hoofdkantoor in Ridderkerk.
Nice-to-haves (pré)
Kennis van tools zoals Canva en/of Adobe Photoshop, InDesign en Illustrator;
Affiniteit met de foodservice-, horeca- of AGF-sector;
Woonachtig in de regio Rijnmond.
Wat bieden we jou?
Bij Van Gelder kom je terecht in een snelgroeiend en innovatief familiebedrijf met vergaande duurzame ambities. We werken vanuit een hypermodern, geautomatiseerd pand. Naast een dynamische rol waarin eigen initiatief wordt toegejuicht, bieden we je:
Een salaris dat past bij jouw kennis en ervaring volgens de CAO groothandel in groenten en fruit, met natuurlijk uitzicht op een vast contract;
15% korting op onze groenten en fruit én een flinke korting op gezonde lunchopties in ons Experience Center;
Tot wel 40% korting op sportabonnementen en tech-producten;
Werken binnen een snelgroeiende organisatie met maatschappelijke impact;
Werken in een team waarin werkplezier, korte lijnen en creativiteit centraal staan.
Over Van Gelder groente & fruit
Van Gelder is een toonaangevende AGF-leverancier die dagelijks dagverse producten levert aan horeca, foodservice en consumenten. Met ons hypermoderne pand, volledig geautomatiseerd magazijn en inspirerend Experience Center zetten we vol in op innovatie, duurzaamheid en gezondheid. We zijn geen gewone leverancier, we zijn op weg om de onmisbare partner te worden voor iedereen die professioneel dagelijks met vers werkt. Samen maken we Nederland elke dag een stukje smaakvoller. En jij kunt daar écht aan bijdragen.
Solliciteer nu
Herken jij jezelf hierin en wil jij jouw B2B-marketingexpertise inzetten om mee te bouwen aan hét versmerk van Nederland in een dynamische sector? Dan komen we heel graag met jou in contact. Laat ons in een motivatiebrief weten waarom jij de marketeer bent die we zoeken, en stuur je cv mee. (Heb je al een portfolio met teksten of campagnes waar je trots op bent? Voeg deze gerust toe, dat is een mooie pré!)
of
Helemaal klaar!
Je sollicitatie is succesvol ingediend! We zullen hem bekijken en komen zo snel mogelijk bij je terug met een reactie.
Je hebt al gesolliciteerd op deze vacature
We waarderen uw interesse in deze functie. Helaas heb je al gesolliciteerd op deze functie.

